After The Fall

Fabuła

Akcja After the Fall rozgrywa się w alternatywnym roku 2005, dwadzieścia lat po apokaliptyczne katastrofie, której źródłem była epidemia wywołana wprowadzeniem na rynek niebezpiecznych dopalaczy, z czasem zamieniających ludzi w bezmyślne bestie o nazwie Snowbreed. Gracze przemierzają zmrożone ruiny Los Angeles i wcielają się w jednego z nielicznych jeszcze żyjących ludzi ukrywających się głęboko pod powierzchnią miasta. Do przetrwania i walki z monstrami używają oni gadżetów i broni korzystających z ocalałej technologii z lat 80.

Mechanika

After the Fall to klasyczna pierwszoosobowa strzelanka, w której sterowanie oparte zostało na wykorzystaniu standardowego gamepada lub kontrolerów ruchu współpracujących z okularami rzeczywistości wirtualnej. W przeciwieństwie do wielu innych FPS-ów VR, tytuł posiada dużą kampanię fabularną, wraz z przerywnikami filmowymi oraz widowiskowymi sekwencjami akcji. Przeciwnikami w grze są wspomniane już i występujące w różnych rodzajach monstra Snowbreed. Lubią one atakować w dużych grupach, co wymaga stosowania od graczy taktycznego podejścia do spotkań, a także rozsądnego korzystania z ograniczonych zasobów. Gra posiada spory arsenał dostępnych broni palnych, a także gadżetów przydatnych w walce.

Tryby gry

Kampanię w grze możemy przejść solo lub ze znajomymi w trybie kooperacji za pośrednictwem sieci. Po zakończeniu historii gracze otrzymują dostęp do dodatkowych misji, wyzwań i zadań.

Kwestie techniczne

After the Fall może pochwalić się wysokiej jakości trójwymiarową oprawę audiowizualna i robi wrażenie w porównaniu z innymi produkcjami VR, zważywszy na wielkość plansz oraz liczbę przeciwników znajdujących się jednorazowo przed oczami naszej postaci.

Do góry