Creed Rise to Glory

Creed: Rise to Glory jest grą sportową, która pozwala graczom stanąć do walki na ringu bokserskim. Dzieło studia Survios powstało z myślą o platformie PS4 i PC i zestawach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, Creed: Rise to Glory oparto na licencji filmu Creed: Narodziny legendyW trybie kariery wcielamy się w boksera Adonisa Creeda, obserwując jego ścieżkę kariery od ulicznego amatora aż do profesjonalnego zawodnika; bohater szkoli się pod czujnym okiem Rocky’ego Balboa – fikcyjnego pięściarza i dwukrotnego zdobywcy tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Warto odnotować, że bokser, w którego wcielił się Sylvester Stallone, został udostępniony jako grywalna postać.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4 i PC Creed: Rise to Glory akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Produkcja wymaga do działania nie tylko gogli rzeczywistości wirtualnej, lecz także kontrolerów ruchowych, których ruchy imitujące bokserskie techniki (ciosy, uniki, nokauty) są płynnie przenoszone na ręce zawodnika. System walki oparto na autorskiej technologii Phantom Melee – dzięki niej gra w wiarygodny sposób oddaje zmęczenie naszego pięściarza po wyprowadzeniu przez niego serii ataków, a także desynchronizuje kontrolery po jego nokaucie.

Tryby gry

Oprócz wyżej wspomnianego trybu kariery Creed: Rise to Glory oferuje też moduł Exhibition, w którym możemy stawać do pojedynków z rozmaitymi zawodnikami.

Do góry