Esport Arena w Galerii Rzeszów – Podsumowanie

Esport Arena w Galerii Rzeszów – podsumowanie wydarzenia.

W drugą sobotę września Esport Arena wspólnie z Galerią Rzeszów zorganizowali wydarzenie dla fanów esportu. Przez cały dzień można było spróbować swoich sił grając na profesjonalnym sprzęcie, wziąć udział w turniejach czy spotkać znane postaci ze świata esportu. Gośćmi specjalnymi byli: Daniel „Stomp” Płomiński oraz Wojciech Urban. Wydarzenie poprowadzili: Mikołaj „Urf” Palimąka oraz Filip Muller – założyciele ProMaster League.

Wszyscy odwiedzający Galerię Rzeszów w sobotę 10 września 2022 mieli okazję bezpłatnie spróbować swoich sił na profesjonalnych sprzętach gamingowych udostępnionym przez klub ESA Esport Arena. Uczestnicy mogli zagrać na
6 stanowiskach komputerowych lub poczuć się jak profesjonalni kierowcy Formuły 1 na dwóch symulatorach racingowych.  Na odważnych czekała strefa wirtualnej rzeczywistości gdzie można było, za pomocą specjalnych gogli VR, między innymi przenieść się na 50 piętro wieżowca, aby pospacerować po desce zawieszonej nad przepaścią. Dużym zainteresowaniem cieszył się również refleksomierz.

Turniej CS:GO oraz League of Legends

Poza częścią ogólnodostępną, odbyły się również turnieje esportowe, na które zapisać się można było przed wydarzeniem na stronie internetowej esport-arena.pl. Do zmagań komputerowych w gry CS:GO oraz LOL stanęło
64 graczy. W pierwszym turnieju CS:GO główną nagrodą były profesjonalne biurka gamingowe ufundowane przez producenta, firmę EliteDesk. Dla pozostałych miejsc były przewidziane paczki z prezentami od firmy Gaminate.
W turnieju CS:GO zwyciężył Hubert „Nami” Mikoś – w finale pokonując Marcina „Ceziu” Rojka na głównej scenie. Mecz finałowy rozegrany został na biurkach, które były główną nagrodą. Zwycięzcy otrzymali złote puchary, które
z pewnością upamiętnią to wydarzenie.

W ostatnim turnieju (na strefie PC Gaming) w grze League of Legends również walczono o profesjonalne biurko gamingowe firmy EliteDesk. Walka była zacięta i trwała od godziny 18:40 do godziny 20:30. Główna nagroda została zdobyta przez Marka „1PercentUchiha” Pietrzaka. W finale zagrał postacią Akali i bez problemu wygrał główną nagrodę, puchar i tytuł zwycięzcy.

SIMRacing

Od godziny 14:30 można było wziąć udział oraz podziwiać wyścigi Formuły 1 w grze Assetto Corsa. Z 36 zawodników najlepszy czas ustanowił Dawid Nabożny, drugi był Erwin Liszkowicz, natomiast na trzecim miejscu Tomek Maski. Ze względu na bardzo podobne czasy zawodnicy za zgodą organizatorów – Esport Arena zmierzyli się w dogrywce
o główną nagrodę – Smartwatch ufundowany przez Time Trend. Puchar otrzymał Dawid, natomiast nagrodę rzeczową – Erwin.

W strefie SIMRacing’owiej niespodziewanie zagościł profesjonalny kierowca SIMRacingu – Wojciech Urban. Podczas przerwy między rozgrywkami on oraz Daniel „Stomp” Płomiński przyciągnęli uwagę fanów esportu. Można było porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z idolami przy stoisku firmy EliteDesk.

rywalizacja w SIMRacingu

 „Mnóstwo pracy i wysiłku włożone w organizację tego wydarzenia, ale patrząc na zainteresowanie, było warto! Każdy znalazł coś dla siebie na konkretnych stanowiskach. Pokazuje to tylko przedsmak tego, co nasz czeka w Esport Arenie. Już nie mogę doczekać się otwarcia!”

ocenił wydarzenie były zawodnik Izako Boars – Daniel „Stomp” Płomiński, który pod organizacją Piotra „Izak” Skowyrskiego zdobywał najwyższe lokaty na polskiej scenie CS:GO

Zorganizowane przez klub ESA Esport Arena i Galerię Rzeszów wydarzenie przyciągnęło wielu fanów esportu. W związku z dużym zróżnicowaniem zaproponowanych przez organizatorów aktywności, każdy mógł znaleźć coś dla siebie: był (prawdopodobnie najbardziej popularny w Polsce) Counter Strike, League of Legends czy rosnący w siłę simracing. Poza e-sportowymi emocjami uczestnicy wydarzenia mogli zagłębić się w tajniki wirtualnej rzeczywistości, albo sprawdzić swój refleks niczym profesjonalni zawodnicy sportowi!

„Dla każdego coś dobrego. Dzięki tak kompetentnie przeprowadzonemu wydarzeniu, sobota w galerii Rzeszów stała się prawdziwym esportowym sercem Podkarpacia! Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć  w tak wspaniałym wydarzeniu i wprost nie mogę się doczekać oficjalnego otwarcia klubu ESA Esport Arena w Rzeszowie. Takich miejsc i takich wydarzeń w Polsce potrzebujemy na potęgę! E-sport is king – a jeśli ktokolwiek będzie próbował podważyć tą tezę, to zapraszam na kolejny tego typu event.”

tak prowadzący, Mikołaj „Urf” Palimąka oraz Fillip Muller, podsumowali minione wydarzenie.

Już niebawem zorganizowane zostanie oficjalne otwarcie klubu ESA Esport Arena – ale po więcej szczegółów odsyłamy na stronę internetową esport-arena.pl oraz na profil klubu na facebooku.

Dodaj komentarz

Do góry