Trupa Fantomu zwycięzcą Turnieju Esport Arena Sokołów Cup 2022

Finał Turnieju Esport Arena Sokołów Cup już za nami. W piątek 6 stycznia w ostatnim starciu turnieju CS:GO organizowanym przez Esport Arena w Rzeszowie w pojedynku o pierwsze miejsce zawalczyli: drużyna Trupa Fantomu z drużyną Balaclavas. Dzień wcześniej odbyło się oficjalne otwarcie klubu Esport Arena przy ul. Legionów 1 gdzie każdy mógł za darmo skorzystać z profesjonalnych sprzętów gamingowych oraz porozmawiać na temat esportu w Rzeszowie.

W czwartek 5 stycznia odbyła się impreza inaugurująca oficjalne otwarcie klubu Esport Arena przy ul. Legionów 1 w Rzeszowie. W tym dniu właściciele oraz obsługa lokalu rozmawiali z odwiedzającymi na temat rozwoju esportu w Rzeszowie i Polsce a także możliwości, jakie daje Rzeszowski klub Esport Arena wszystkim fanom, którzy marzą o ścieżce zawodowej w tym sporcie. Można było również spotkać i porozmawiać z członkami drużyn, którzy przyjechali na finał Turnieju Esport Arena Sokołów CUP aby powalczyć o pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Finał odbył się dzień później – 6 stycznia, również w klubie Esport Arena i wzięło w nim udział 8 drużyn: Trupa Fantomu, Hajduszoboszlo, Balaclavas, NNG, Raki, Drużyna Roku, TEB Wrocław, Wisła Płock.

W finale Turnieju Esport Arena Sokołów CUP zwyciężyła drużyna Trupa Fantomu pod sterami Huberta „Nami” Mikosia z wynikiem 2:0 (de_Nuke 16:2, de_Vertigo 16:12). Drugie miejsce zajęła drużyna Balaclavas. Trzecie należało do drużyny RAKI, którzy wygrali z reprezentacją TEB WROCŁAW 2:1. Zwycięskie drużyny odebrały nagrody od organizatorów i sponsorów turnieju tj. marki Sokołów, Monster Energy i FIBRAIN Polska o łącznej wartości 14 000zł.

W zespole zwycięzców byli: Marcin „Donek” Szmyd, Hubert „Nami” Mikoś, Marcel „Hotdog” Maziejuk, Jakub „Kapucyn” Pinda, Patryk „Melavi” Barański oraz Alan „Flayy” Krupa który otrzymał tytuł MVP turnieju. W drużynie TEB Wrocław kapitanem był Adrian „Henry” Ryba, doświadczony zawodnik, trener oraz analityk CS:GO, który wraz z drużyną Vexed brał udział w największej randze turnieju CS:GO- DreamHack Open Cluj-Napoca 2015. Natomiast w drużynie „Hajduszoboszlo”, która odpadła w 1/8 finału Turnieju Esport Arena Sokołów CUP zagrała Angelika 'Angieee’ Kumorkiewicz – streamerka, była zawodniczka damskiej sceny CS:GO, która zajmowała topowe miejsca na DreamHack Showdown. Całe wydarzenie komentowali Mikołaj „URF” Palimąka oraz Radek „Mad1” Florkowski, znani komentatorzy topowych wydarzeń esportowych.

Dodaj komentarz

Do góry